Jak skorzystać z darmowej pomocy prawnej?

Adwokat Zgorzelec

Poradnik Klienta

Jak wykorzystać z bezpłatnej porad prawnej? Pomoc prawna bardzo często kojarzy się z wysokimi kosztami, jakie należy wziąć w przypadku porad prawnych. Niewiele kobiet zdaje sobie sytuację z tego, że wiele kancelarii oferuje całkowicie darmowe pomocy prawne dla osób nie mogących sobie dać na opłacenie prawnika. Jak wykorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej? Do kogo się zwrócić?

Adwokat Zgorzelec

Na czym liczą darmowe pomocy prawne?

Doradca udzielający darmowej pomocy prawnej wesprze w znalezieniu rozwiązania swej spraw każdego użytkownika. Prawnik w szczególności udzieli porady i przygotuje potrzebne pisma, które ułatwią w rozwiązaniu sporu z właścicielem, sądem czy spółdzielnią. Osoby, jakie nie potrafią sobie dać na spłatę kosztów sądowych toczącego się już postępowania mogą wnioskować o projekt zaświadczenia o zdjęcie z jakichś kosztów sądowych. Dodatkowo, osoba potrzebująca darmowej pomocy prawnej może ubiegać się o ustanowienie pełnomocnika w prowadzeniu sądowym lub adwokata czy rzecznika patentowego w sprawach sądowoadministracyjnych.
Zobacz również Palarnia kawy

Adwokat Zgorzelec

Kto decyduje się do darmowej porad prawnej?

Darmowe pomocy prawne poświęcone są dla każdej kobiety fizycznej, która nie jest w okresie ponieść całkowitych kosztów odpłatnej porad prawnej. Przed wizytą warto stworzyć swój dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość w końcu poprawnego wypełnienie poinformowania o braku możliwości poniesienia kosztów odpłatnej porady prawnej. Oprócz tego, jak przy każdej porad prawnej, pomocne wykażą się wszelkie dokumenty dotyczące omawianego problemu.

Adwokat Zgorzelec

Gdzie wziąć z bezpłatnej porad prawnej?

Aby zapisać się na darmową wizytę prawną należy zrobić telefon na dodatkowy numer telefonu dawany w dowolnym starostwie. Na gruncie całego świata funkcjonuje 1500 placówek oferujących darmowe pomocy prawne, co przekłada się na co najmniej dwa punkty porad prawnej na powiat. Wiedze na problem odpowiedniej placówki wydobywają się m.in.:

w urzędzie ludy,
w urzędzie miasta,
na profesjonalnej stronie internetowej dotyczącej darmowej porad prawnej,
na częściach internetowych urzędów starostwa lub urzędów gmin.

Adwokat Zgorzelec

 

zobacz również Jak skorzystać z darmowej pomocy prawnej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *